Specialist Aprovizionare - eMAG.ro - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

Specialist Aprovizionare

aprovizionare, Full time , Job expirat
București, București, România
eMAG.ro

Candidatul ideal

Studii universitare finalizate;
Persoana dinamica cu initiativa si cu capacitate de a lua decizii prompte;
Bune abilitati de project management;
Abilitati bune de relationare interpersonala;
Orientare catre rezultate;
Atitudine proactiva, orientare spre rezolvarea problemelor;
Capacitate de a relationa cu usurinta, orientare catre client si usurinta in luare deciziilor;
Atentie la detalii, bune abilitati de lucru cu datele;
Limba Engleza - nivel avansat;
Nivel avansat de cunoastere a pachetului Office;

Descrierea jobului

Planfica, organizeaza si realizeaza aprovizionarea si livrarea produselor in conditiile si termenii stabiliti cu furnizorii;
Interactioneaza cu departamentele interne: achizitii, operational dar si cu furnizorii externi;
Analizeaza, revizuieste si transmite forecastul legat de stocuri;
Centralizeaza si raporteaza periodic, situatia stocurilor si conditiile de livrare;
Valideaza comenzile de stoc catre furnizori;
Urmareste si raporteaza periodic indicatorii logistici de performanta si respectarea targetului;
Planifica si implementeaza proiecte noi pentru imbunatatirea ratei de livrabilitate;
Verifica situatiile semnalate de receptia marfa din depozite pentru a mentine un flux de marfa constant, fluent in receptia, pregatirea si livrarea marfii;
Gestionarea planning-ului de comanda si livrare pentru furnizori si magazine;
Solutionarea situatiile dintre furnizori si platforma logistica.

Descrierea companiei
La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

Iti oferim cele mai bune programe de dezvoltare pentru a-ti imbunatati atat aptitudinile soft cat si cele specifice activitatii tale, dar tu decizi ce vrei sa inveti si incotro vrei sa mergi. Posibilitatile sunt nelimitate.

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata. Si pentru ca ne place sa impartasim, la inceputul calatoriei tale in eMAG iti oferim un curs gratuit de e-commerce ca sa te acomodezi. :)