Operator Contabilitate Primara - TRANSGOR LOGISTIK SRL - SmartDreamers
SmartDreamers for IOS Install

Operator Contabilitate Primara

contabilitate, Full time , Postat Acum o săptămână, Expira in 20 zile
Tomești, Iaşi, România
TRANSGOR LOGISTIK SRL
 TRANSGOR LOGISTIK este o companie care are ca obiect de activitate transportul rutier de marfuri in toata Europa, expeditiile internationale si serviciile de depozitare. Societatea are implementat sistemul de Management al Calitatii conform ISO 9001:2015 de catre TUV Rheinland.
      Echipa Transgor are o modalitate unica de a face lucrurile sa se intample, ceea ce va face ca aceasta sa fie intr-adevar o experienta profesionala, si nu numai,  pentru tine.

Candidatul ideal :
Studii superioare in domeniul financiar-contabil / economic;
Experienta in contabilitate minim 1 an, nu este o conditie eliminatorie;
Buna cunoastere a aplicatiilor MS Office (Excel - avansat) + programul informatic de evidenta contabila Nexus ERP, prezinta uin avantaj;
Persoana dinamica, responsabila si organizata, interesata de o colaborare pe termen lung;
Adaptabilitate la munca in echipa, cu abilitati de comunicare si relationare;
Capacitate de analiza si incadrare in termene, gandire logica si atentie la detalii;
Cunoasterea limbii engleze si a legislatiei financiar contabile este un atuu;

Descrierea jobului :
A. Atributii principale:
1. Procesarea documentelor (comenzi, facturi primite de la furnizori) in vederea facturarii catre clienti;
2. Facturare catre clienti;

B. Atributii secundare:
1. Primirea, trimiterea si distribuirea corespondentei in cadrul firmei ;
2. Mentinerea biroului / documentelor in buna ordine, urmarirea corectitudinii si parcursului documentelor comerciale;
3. Elaborarea rapoartelor si a situatiilor specifice de activitate solicitate de management;