Farmacist - Targoviste, Campina, Ploiesti

Farma, Full time , Job expirat
Târgovişte, Dâmboviţa, România ( + 2 alte oraşe)
UPA Solutions

Cerinte:
- Studii superioare de specialitate;
- Experinta: minimum 6 luni;
- Autorizatie de libera practica.

Responsabilitati:
- Asigură aprovizionarea ritmică şi constantă a farmaciei cu medicamente şi alte produse de sănătate;
- Controlează şi execută operaţiunile de gestiune ale farmaciei;
- Execută şi răspunde de prepararea, conservarea şi eliberarea preparatelor magistrale şi oficinale;
- Îndrumă şi supraveghează activitatea studentilor la Facultatea de Farmacie, a asistenţilor de farmacie angajaţi sau a celor aflaţi în practică;
- Asigură şi execută eliberarea medicamentelor pe bază de prescripţie medicală, cu respectarea prevederilor legale;
- Notează pe ambalaj modul de administrare al medicamentelor, cu informarea corespunzătoare a pacientului.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru placut;
- Posibilitati de promovare rapida.