Customer Services Support - TRANSGOR LOGISTIK SRL - SmartDreamers
SmartDreamers for IOS Install

Customer Services Support

sales, Full time , Postat Acum o săptămână, Expira in 20 zile
Tomești, Iaşi, România
TRANSGOR LOGISTIK SRL
TRANSGOR LOGISTIK este o companie ce presteaza servicii de depozitare, expeditii interne si internationale, transporturi rutiere de marfa in toata Europa.
Societatea are implementat sistemul de Management al Calitatii conform ISO 9001:2015 de catre TUV Rheinland.
Suntem membri ai Uniunii Societatilor de Expeditie din Romania si ai Asociatiei Romane de Transport Rutier International
Prin USER suntem afiliati FIATA (Federation Internationale des Associations de Transitaires et Assimiles), organizatia mondiala a transportatorilor.

Candidatul ideal
- vorbitor de limba italiana la nivel avansat cu experienta in abordarea telefonica;
- fire energica, combativa, responsabila, cu un nivel de implicare marit;
- cu bune abilitati de comunicare, convingere si negociere;
- are mare atentie la detalii;
- are capacitate de lucru in echipa;
- studii superioare absolvite / in curs;
Prezinta avantaj cunoasterea pietei de transport interne si internationale, dar nu este o conditie eliminatorie;

Descrierea jobului
- Negociere si contractare servicii de transport intern si international de marfuri;
- Urmarirea desfasurarii contractului de transport;
- Solutionare probleme transport;
- Introducere si procesare comenzi;
- Căutarea de noi transportatori rutieri si mentinerea legaturii cu clientii interni si externi;
- Verificarea pozitiei camioanelor;
- Transmitere instrucțiuni de încărcare/descărcare camioane;
- Intocmirea de rapoarte de activitate;

Beneficii:
Telefon mobil, salariu, bonusuri si comisioane motivante in functie de rezultate.
Locul de munca este disponibil pentru sediul din Tomesti - Iasi.