Contabil - Furnizor Marfa - eMAG.ro - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

Contabil - Furnizor Marfa

contabil, Full time , Job expirat
București, București, România
eMAG.ro
Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul economic;
Experienta anterioara in contabilitate (minim 2 ani);
Bune abilitati de utilizare a pachetului Microsoft Office;
Limba engleza- nivel mediu;
Bune abilitati de comunicare, atentie la detalii, perseverenta;
Cunostinte SAP- constituie un plus.

Descrierea jobului

Verifica/ inregistreaza facturile primite de la furnizorii interni/ externi; se asigura ca toate facturile sunt inregistrate corect si la timp;
Verifica corelarea facturilor cu comenzile din SAP;
Urmareste existenta/ recuperarea facturilor de la furnizori pentru marfa returnata;
Se asigura ca toate diferentele cantitative si de pret existente intre receptie si factura sunt procesate la timp si rezolvate;
Se asigura de urmarirea si recuperarea solduri neincasate vechi;
Se asigura de efectuarea compensarilor datoriilor reciproce existente, inainte de plata catre furnizori;
Efectueaza reconcilieri, verificari, confirmari de sold cu furnizorii;
Verifica si analizeaza solduri conturi contabile.

Descrierea companiei
La eMAG, avansam rapid si ne place ceea ce facem. Daca esti pasionat de job-ul tau, fie ca oferi consultanta unui client sau scrii o linie de cod, si tintesti sus, atunci locul tau este in echipa noastra.

Iti oferim cele mai bune programe de dezvoltare pentru a-ti imbunatati atat aptitudinile soft cat si cele specifice activitatii tale, dar tu decizi ce vrei sa inveti si incotro vrei sa mergi. Posibilitatile sunt nelimitate.

Stim ca beneficiile sunt importante, de aceea iti oferim o gama variata. Si pentru ca ne place sa impartasim, la inceputul calatoriei tale in eMAG iti oferim un curs gratuit de e-commerce ca sa te acomodezi. :)