Consultant servicii clienti - Bacau

Servicii Clienti, Full time , Job expirat
Bacău, Bacău, România
XEROX

Candidatul ideal
Doresti sa lucrezi intr-o companie multinationala? Vrei sa participi la un training profesionist si sa lucrezi intr-un mediu dinamic si multicultural, te asteptam in echipa Orange Romania!

Cerinte:
• Cunostinte de utilizare a PC-ului;
• Asertivitate;
• Initiativa si pro-activitate;
• Customer focus;
• Abilitati de comunicare;
• Capacitatea de diagnoza si propunere de solutii;
• Munca de echipa;
• Abilitati de comunicare.

Descrierea jobului
Postul consta in oferirea de informatii si solutii complete si corecte clientilor, prin intermediul liniei dedicate de apel, promovarea si vanzarea de servicii si produse.

Responsabilitati:
• Preia apelurile clientilor in functie de skill;
• Ofera informatii corecte si complete clientilor, referitoare la produsele si serviciile companiei;
• Promoveaza si vand produsele si serviciille companiei, atat in apelurile preluate de la clienti cat si prin campanii organizate de outbound;
• Promoveaza imaginea comapaniei prin atitudine, cunostiinte si orientare catre client;
• Proceseaza modificari in profilul clientilor, in conformitate cu procedurile si instructiunile de lucru in rigoare;
• Inregistreaza si rezolva solicitarile si reclamatiiile clientilor prin mijloace specifice;
• Verifica acuratetea inregistrarilor proprii.

Descrierea companiei
Xerox (NYSE: XRX) is a global business services, technology and document management company helping organizations transform the way they manage their business processes and information. Headquartered in Norwalk, Conn., we have more than 140,000 Xerox employees and do business in more than 180 countries. Together, we provide business process services, printing equipment, hardware and software technology for managing information -- from data to documents. In Romania, Xerox operates through 2 sites in Iasi, 2 in Bucharest, 1 in Oradea and 1 in Bacau.