Analist Risc Senior - BRD Groupe Societe Generale - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

Analist Risc Senior

Analist Risc, Banci, Full time , Job expirat
București, București, România
BRD Groupe Societe Generale

Principalele responsabilităţi:

-Analizează si evalueaza profilul de risc de credit pentru dosarele de credit ale clientelei Non-retail in conformitate cu prevederile N1D57 si N1D3
-Monitorizeaza permanent evolutia portofoliului de credite si a altor angajamente ale clientelei din perimetrul gestionat si in vederea indentificarii timpuri a a semnalelor negative cu impact asupra calitatii portofoliului de angajamente al bancii
-Contribuie la punerea in aplicare a politicii de risc.

Studii si Experienta:

• Cunoasterea tehnicilor de analiza financiara.
• Cunoasterea legislatiei in vigoare (in primul rand legislatia bancara si fiscala).
• Cunostinte operare PC : MS Office, MS Outlook, aplicatii bancare curente (Ibank)
• Experienta in activitatea de creditare.

Profilul candidatului:

• Comunicare eficienta
• Cooperare, lucru in echipa
• Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
• Spirit de iniziativa si deschidere catre nou
• Spirit analitic si obiectiv
• Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
• Orientare spre rezultat
Oferta:
• Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
• Tip de contract: Contract pe perioada nedeterminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.