Analist Programator J2EE - BRD Groupe Societe Generale - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

Analist Programator J2EE

J2EE, Software, Full time , Job expirat
București, București, România
BRD Groupe Societe Generale

Job description

Responsabilitati
Asigura, individual sau participand in echipe de lucru, intretinerea si optimizarea aplicatiilor informatice, existente la nivelul centralei si al unitatilor operative, precum si proiectarea, elaborarea si dezvoltarea de noi aplicatii pentru prelucrarea automata a informatiilor;
Acorda sau asigura acordarea asistentei de specialitate utilizatorilor din cadrul Bancii, pentru a permite utilizarea corecta de catre acestia a sistemului si aplicatiilor specifice, precum si pentru a permite identificarea si abordarea corecta si la timp a eventualelor disfunctionalitati ;
Participa la realizarea activitatilor de mentenanta evolutiva si corectiva a aplicatiilor ;
Gestioneaza aplicatiile informatice din responsabilitatea sa.

Experienţă Profesională
Experienta de minimum 3 ani in tehnologie
Experienta de minimum 2 ani in domeniul sistemelor informatice bancare:
Metode de analiza si sinteza in domeniul informatic;
Cunostinte informatice : SO Windows, AIX, BD Informix/Oracle ;
Cunostinte foarte bune in utilizarea produselor Microsoft Office, inclusiv Microsoft Visio si Microsoft Projects ;
Cunostinte de utilizare a Jira, HP Quality Center;
Cunostintele informatice specifice domeniului in care isi desfasoara activitatea;
Tehnologii si framework-uri JEE - nivel superior;
Baze de date relationale si tehnici de manipulare – nivel superior
Cunostinte ClearCase ;
Cunoastere limbi straine: limba engleza si franceza, minim la nivel mediu.

Profilul Candidatului
Abilitati de comunicare orala si in scris, atentie la detalii
Analitic, orientat spre solutii
Capacitatea de a lucra individual dar si in echipa
Multitasking si lucru cu termene limita

Oferta
Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
Tip de contract: Contract pe perioada nederminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.