Analist financiar - BRD Groupe Societe Generale - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

Analist financiar

analiza financiara, Full time , Job expirat
București, București, România
BRD Groupe Societe Generale

Principalele responsabilităţi:
Revizuirea bianuala a valorilor reziduale "RV Review" conform graficului agreat cu ALD International si actualizarea generatiilor noi de RV in sistem pana la termenul limita stabilit;
• Revizuirea tablelor de mentenanta si obtinerea tuturor validarilor interne necesare pentru actualizarea tablelor de mentenanta in sistem;
• Revizuirea periodica a parametrilor de Pricing si actualizarea tarifelor de Pricing conform "Pricing agenda" aprobata intern;
• Efectuarea si transmiterea in timp util a rapoartelor lunare/ semestriale catre ALD International si intern catre management;
• Analiza parametrilor de Pricing in vederea optimizarii tarifelor actualizate in sistem pentru noi OLOSI;
• Calcularea parametrilor pentru RV si MC pentru proiectele de tip SLB si obtinerea validarilor din partea managementului;
• Calcularea parametrilor MC pentru proiectele de tip FMR si obtinerea validarilor din partea managementului;
• Participarea la Pricing Committees organizate periodic;
• Crearea si monitorizarea tichetelor Altiris pentru corectarea functionarii sistemului sau pentru dezvoltarea aplicatiei interne ;
• Proiecte de modificare de contract (modificare durata si/sau kilometraj, inchideri anticipate, prelungiri, introducere / excludere servicii samd) in conformitate cu clauzele contractuale, legislatia in vigoare si procedurile interne ale companiei;
• Calculatii de includere/excludere accesorii sau servicii prin update;
• Suport pentru dept Vanzari in legatura cu: calcul deviere kilometraj, returnari, diverse refacturari, intocmire anexe si alte solicitari primite;
• Suport pentru indeplinirea altor sarcini specifice entitatii si dept. Pricing.

Studii si Experienta:

• Absolvent facultate studii economice;
• Cel puţin 1 an de experienţă într-o poziţie similară;
• Foarte bune cunostinte de calculator (MS-Office, Windows, Outlook);
• O bună cunoaştere a limbii engleze;
• Caracter analitic, atentie la detalii.

Profilul candidatului:

• Comunicare eficienta
• Cooperare, lucru in echipa
• Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
• Spirit de iniziativa si deschidere catre nou
• Spirit analitic si obiectiv
• Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
• Orientare spre rezultat

Oferta:
• Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
• Tip de contract: Contract pe perioada nedeterminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.