Analist Administrare Produse PF-PL

Administrare produse bancare, Full time , Job expirat
București, București, România
BRD Groupe Societe Generale

Job description

Principalele Responsabilităţi
Asigura prelucrarea setarilor aferente angajamentelor Persoane Fizice-Profesiuni Liberale, inclusiv pentru angajamentele renegociate si restructurate, in sistemele informatice;
Asigura redactarea/editarea contractelor (credite de consum, imobiliare / ipotecare; acte aditionale, etc.);
Asigura editarea/ redactarea tuturor contractelor de garantie, notificarilor catre asiguratori, precum si solicitarea inscrierii avizelor de garantie reala mobiliara la AEGRM, ;
Efectueaza resetarea angajamentelor/ modificarea garantiilor, din initiativa bancii sau la cererea clientilor;
Asigura inregistrarea, verificarea comisioanelor si a primelor de asigurare;
Urmareste /asigura indeplinirea conditiilor de aprobare (anterioare punerii la dispozitie a creditului)
Urmareste primirea din FO a documentelor originale aferente dosarelor de credit (ex contracte de credite, contracte de ipoteca mobiliara / imobiliare, cereri polite de asigurare, etc) si asigura arhivarea acestora;
Asigura analiza, verificarea si prelucrarea solicitarilor DAC (conventii);
Efectueaza alte operatiuni in conformitate cu prevederile cadrului normativ al Bancii, in care este mentionata functia respectiva;
Asigura respectarea prevederilor documentelor normative privind Supravegherea Permanenta ;
Colaboreaza cu compartimentul Supraveghere contabila si intervine in rezolvarea diferentelor BK – GL;
Asigura actualizarea bazelor de date interne CRSC;
Asigura pregatirea documentelor pentru arhivare si transmiterea acestora catre arhiva.

Cunostinte Si Experienta
Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
Cunostinte informatice: Excel, Word , PPT

Profilul Candidatului
Studii superioare
Orientare spre rezultate
Abilitati de comunicare
Cooperare, lucru in echipa
Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
Organizare
Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
Atentie la detalii

Oferta
Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

Aplica online