ADMINISTRATOR IT - Marquardt - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

ADMINISTRATOR IT

it administrator, Full time , Job expirat
Sibiu, Sibiu, România
Marquardt

Responsabilitati:
 - Administrare sisteme informatice (server);
- Documentare si analiza de sistem;
- Monitorizarea infrastructurii.
- Administrare suport conectare servere virtuale (VMware ESX, Windows 2008);
- Administrare sisteme & solutii IT;
- Backup & Recovery (Tivoli Storage Manager, CBMR);
- Documentare system / analiza sistem;
- Monitorizare infrastructura (Icinga).

Cerinte:
 - Diploma universitara in calculatoare;
- Abilitati avansate de diagnosticare a unui numar mare de tehnologii si platforme (rezolvarea de probleme).
- Abilitati excelente de comunicare (scris si vorbit) de limba engleza (limba germana este un avantaj);
- Persoana puternic motivata si sarguincioasa;
- Abilitati de rezolvare a problemelor cu accent pe rezolvarea problemelor tehnice, precum si abilitati demonstrate de intelege rapid sisteme complexe;
- Capacitate de a lucra intr-o echipa globala.