Jr. Payments Officer - Temporary - ING Bank - SmartDreamers (Expirat)
SmartDreamers for IOS Install

Jr. Payments Officer - Temporary

payments officer, Temporar , Job expirat
București, București, România
ING Bank

Responsabilitatile postului:
-Procesarea instrumentelor de debit de incasat;
-Procesarea instrumentelor de debit de plata;
-Procesarea ordinelor de plata in lei si valuta primite de la clienti pe suport de hartie;
Indeplineste cerintele postului in concordanta cu procedurile si cerintele bancii, cerintele legislatiei interne,  regulile si regulamentele legislatiei externe;
-Se obliga sa ia la cunostinta si sa respecte prevederile Regulamentulului Intern cu privire la protectia muncii si sa isi desfasoare activitatea in conformitate cu instructiunile de securitate si sanatate in munca primite din partea angajatorului – detaliate in Fisa de Instructaj individuala;
-Se obliga sa respecte prevederile Regulamentului Intern, ale Codului de Conduita, alte norme, proceduri  interne de lucru, orice alte reglementări aplicabile în domeniul de activitate, atat  in vederea asigurarii unei bune desfasurari a activitatii, in general,  cat si a prevenirii riscurilor la care s-ar putea expune atat compania, cat si propria persoana;
-Acopera alte responsabilitati si atributii specifice din aria sa de competenta, delegate de superiori, justificate de nevoile de afaceri.

Cerintele postului:
-Studii superioare finalizate sau in derulare (preferabil economice)
-Utilizare: Excel, Access, E-mail, Internet
-Cunostinte teoretice despre instrumentele de plata
-Gandire analitica, capacitate de prioritizare
-Atentie la detalii, abilitati de comunicare, abilitate de lucru sub presiune
-Integritate, disciplina, perseverenta, abilitati de lucru in echipa.